Nowa makieta "Przekroju" już dziś!

Jeszcze nie widziałam, ale od dziś w kioskach tygodnik Przekrój w nowej szacie. Zmiana layoutu to jeden z punktów 3-letniej strategii właściciela tygodnika, Grzegorza Hajdarowicza. Celem działań ma być drastyczne zwiększenie sprzedaży.

tokfm.pl informuje:
"Przekrój" startuje dzisiaj z nową makietą. Trochę odświeżoną, trochę wracającą do tradycji, trochę idącą w stronę multimediów. Kolejnym krokiem rozwojowym ma być otwarcie portalu opartego na "Przekroju" i multimediach filmowych, pokazującego na przykład animowaną grafikę czy filmy.
więcej informacji: tutaj

[Edit]
Po przejrzeniu środków, z przykrością stwierdzam, że tygodnik ten znajduje się na wizualnej równi pochyłej. Wieje nudą. Dłuższe artykuły otwiera zazwyczaj ciekawa i dobra ilustracja -- moim zdaniem jedyny plus obecnego "Przekroju". Kolejne strony to ściana litego tekstu. Fatalny krój w nagłówkach, liternictwo koślawe, niemal komiksowe. Na domiar złego, właśnie przeczytałam o 26,8 proc.* spadku sprzedaży (rok do roku) -- co stanowi największy spadek wśród polskich tygodników opinii. W tym samym okresie, większość tygodników zanotowała wzrost.

Autorem nowej szaty jest Marek Knap.

* źródło: Rzeczpospolita, 21.XI.2010.

0 komentarze: