Porządki na Wizualnej

Po 107 postach na blogu, nadszedł czas na zmiany. Wizualna wciąż funkcjonować będzie na Bloggerze, co w tym przypadku mocno komplikuje zmianę szablonu i grafiki ;) Cierpliwości, będzie ładniej. Mam nadzieję.

PS: Jeśli uda się zrealizować plan to kto wie? Może sama będę tu częściej zaglądać.

[Edit: 31 stycznia 2010 roku zmienił się layout. Enjoy!]

Kroje szyte na miarę

Na zdjęciu: Veronika Burian, źródło
Międzynarodowe warsztaty "Tailored typeface design" 8-12 II 2010

Type Together to międzynarodowa para projektantów Veronika Burian i José Scaglione -absolwenci University of Reading, od 2006 roku wspólnie prowadzący międzynarodowe studio projektowe Type Together TT.

Zajęcia prowadzone przez studio Type Together odbędą się w formie warsztatów skoncentrowanych na projektowaniu krojów pism, dedykowanych na potrzeby identyfikacji konkretnych firm, przedsięwzięć i wydarzeń.

Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim w międzynarodowej grupie uczestników. Warsztaty przeznaczone są dla projektantów i studentów wyższych lat studiów, skupionych na tworzeniu krojów pism, systemów identyfikacyjnych i znaków.
Warsztaty są pełnopłatne. Koszt udziału w całym kursie wynosi 1500 PLN.

Więcej na www.zamekcieszyn.pl oraz pod adresem ewasatalecka@ewasatalecka.a4.pl i agorska@zamekcieszyn.pl.

Materiały do poprania:

Wszytko co posiadam

Szczery i autoironiczny projekt infograficzny Simona Evansa przedstawia cały jego dorobek: od kalesonów (nr 145 po numer 345 chociażby...) Ciekawa kolekcja, ciekawy pomysł.

Zobacz portfolio artysty
Simon Evans, Everything I Have, 2008
Pióro, papier, taśma klejąca, korektor (Tipp-Ex)
60 1/4 X 40 1/8 cali

Diapsy

Tego jeszcze na Wizualnej nie było ;)

Pewna młoda mama dwójki dzieci szyje naprawdę ładne... pieluchy wielorazowe. Oprócz oczywistych walorów estetycznych są po prostu bardzo ekologiczne. Całe mnóstwo wzorów i rozmiarów na blogu www.diapsy.blogspot.com