Przerwa w transmisji


Wizualna jest bardzo zajęta nadrabianiem zaległości w pracy magisterskiej i obiecuje, że wkrótce pojawi się na blogu ze świeżą dawką ciekawych newsów :)

Stay tuned!

PS: Dziękuję wszystkim 14 osobom, które wzięły udział ankiecie. 100% poparcia dla komunikacji wizualnej (jednak potrzebnej!) naprawdę motywuje do dalszego pisania.

Visible BodyGoogle Body jest projektem, który ujrzy światło dzienne w 2008/2009 roku. Umożliwi eksplorację całego ludzkiego ciała w trójwymiarze, gdzie każdy element będzie mógł zostać wyszukany, opisany, obrócony/przybliżony i zdekomponowany.
Projekt Visible Body stworzony przez Argosy Publishing jest kompletnym, trójwymiarowym programem interaktywnym, wizualizujacym ludzką anatomię. Aplikacja zawiara modele 3D ponad 1,700 struktur anatomicznych wraz ze wszystkimi głównymi organami ludzkiego ciała. Przede wszystkim jest jednak narzędziem umożliwiającym zrozumienie ludzkiej anatomii.

Czasomapa

Interesujący projekt z polskiego podwórka. Warszawiakom może pomóc w przemieszczaniu się po mieście. Pytanie tylko czy mapa uwzględnia korki, czekanie na światłach i inne utrudnienia?

Autor o projekcie pisze:
"Mapa jest wizualizacją ilości czasu potrzebnego do przemieszczenia się z okolic przystanku Centrum do dowolnego punktu na terenie Warszawy. Cieplejsze kolory odpowiadają krótszym czasom potrzebnym do dostania się do danego punktu, kolory zimniejsze wskazują na dłuższy okres czasu. W trybie izolinie, wyznaczone są linie w 10-minutowych interwałach."

Więcej na stronie autora: nawiguj24.pl

Mapa przestępczości

Głośno ostatnio w sieci o projekcie Crimi - systemie opartym na darmowych mapach Google tworzącym statystyki przestępczości w Polsce.

Znacznie ciekawszy projekt, również oparty na Googlowskich, mapach to Global Incident Map. Globalny zasięg i co kilkuminutowa aktualizacja w czasie rzeczywistym, tworzy dokładne narzędzie wizualizujące obecny stanu bezpieczeństwa na Ziemi. Stona odnotowuje od 40,000 do 50,000 odwiedzin dziennie. Twórcą mapy jest wydawca Terrorist Warning, Morgan Clement.

Pekin ID

Oto kolejny powód by nie włączać telewizora podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W zestawieniu piktogramów różnych dyscyplin sportu zaprojektowanych na przestrzeni 44 lat, tegoroczne wypadają bardzo słabo. To oczywiście kwestia gustu. Jednak jeśli inspiracją do powstania oficjalnego logo Olimpiady było:

Trudno nie mieć podobnych skojarzeń z 35 piktogramami identyfikującymi igrzyska.

Zaprojektowane przez muzykęJakob Trollbeck opowiada na konferencji TED o koncepcji klipu muzycznego "wyreżyserowanego" przez samą muzykę. Animacja jest graficznym odpowiednikiem poszczególnych dźwięków na wzór starych, eksperymentalnych etiud filmowych oraz modnej ostatnio typografii kinetycznej. Padło na utwór "Moonlight in Glory" Davida Byrne i Briana Eno z albumu My Life in the Bush of Ghosts. Do obejrzenia minimum 2 razy :)

Żródło: Information Aesthetics Link: TED.com

Typografia w pigułceEwolucja typografii opowiedziana w zaledwie 116 sekund. Twórcami animacji są studenci szkoły filmowej w Vancouver: Boca (aka Marcos Ceravolo) oraz Ryan Uhrich.

Galeria głów


Framing Leaders to strona internetowa, która na pierwszy rzut oka wygląda jak galeria zdjęć głów państwa. Okazuje się jednak, że ramy zdjęć wygenerowane są za pomocą algorytmu
liczącego długość panowania a także wskaźnika wolności prasy (latest Press Freedom Index) oraz wskaźnika korupcji (Corruption Perceptions Index). Algorytm przedstawia te dane w postaci ram o różnych proporcjach, kolorach i wykorzystanych materiałach.

Autor: shaheeilyas.com

Pokaż mi swój font a powiem ci kim jesteś

Newsweek przeprowadził wywiad z Rogerem Black na temat "osobowości" kroju. Zabawna analiza kandydatów na prezydenta USA.